top of page

Simptomai

Kokie simptomai dažniausiai pasitaiko sergant endometrioze? Kokie simptomai pasitaiko rečiau? Kokiems simptomams esant reikėtų kreiptis į gydytoją? Kokie skausmai ir kur gali pasireikšti ne mėnesinių metu?

Endometriozės klinika yra įvairialypė, o simptomai nespecifiniai, būdingi daugeliui kitų ligų.

Mokslinėje literatūroje nurodoma, jog nuo pirmųjų simptomų pasireiškimo iki endometriozės diagnozės patvirtinimo praeina nuo 7 iki 12 metų. Dalis moterų delsia ir nesikreipia į gydytojus, nuo pirmosios gydytojo konsultacijos iki diagnozės nustatymo dažnai praeina keleri metai.

Dažniausi endometriozės simptomai:

  • skausmingos mėnesinės, skausmas prieš jas;

  • tepimas rudomis išskyromis prieš ir po mėnesinių;

  • nereguliarios ir gausios mėnesinės;

  • skausmas lytinių santykių metu;

  • lėtiniai pilvo ir dubens skausmai (necikliški, tęsiasi 6 mėn. ir ilgiau);

  • skausmas ovuliacijos metu;

  • nevaisingumas;

  • kiti nusiskundimai: lėtinis nuovargis, pilvo pūtimas, viduriavimas ar skausminga žarnyno peristaltika mėnesinių metu, pykinimas ar diskomfortas viršutinėje pilvo srityje, galvos svaigimas ir skausmas mėnesinių metu, ciklinis kvėpavimo sutrikimas, alerginės reakcijos.

Daugeliui moterų endometriozė nesukelia jokių simptomų.

Vienas dažniausių endometriozės simptomų ‒ skausmingos mėnesinės. Nors įprasta jausti diskomfortą ar skausmą mėnesinių metu ar kelias dienas prieš jas, šis skausmas niekada nesutrikdo įprastos organizmo veiklos, priešingai nei sergant endometrioze. Kiti dažni endometriozės požymiai – gausios (> 80 ml) ir ilgos (> 7 d.) ar nereguliarios mėnesinės.

Kitas dažniausias endometriozės simptomas – pilvo ir dubens skausmas. Moterims, kurioms endometriozė sukelia skausmą, ši liga progresuoja, atsinaujina ir reikalauja nuolatinio simptominio gydymo.

Bet kokie dubens skausmai, išskyrus pirminę dismenorėją, turi būti vertinami kaip endometriozės išraiška, kol nepaneigiama ši diagnozė.

Dubens skausmų priežastys gali būti susijusios ne tik su lyties organų patologija, bet ir su kitomis dubens ir pilvo ertmės organų ligomis (žarnynu – dirgliosios žarnos sindromas, uždegiminės žarnų ligos, vidurių užkietėjimas, šlapimo pūsle – intersticinis cistitas, šlapimo takų infekcija, akmenligė), neurologinės kilmės skausmais bei raumenų ir judėjimo sistemos patologija.

Simptomai: About
Doctor Holding Patient's Hand

Apie endometriozę

DNA

Priežastys

Doctor Using Digital Tablet

Diagnostika

Herbal Medicine

Gydymas

Mother and Baby

Nevaisingumas

Nurse And Patient In Waiting Room

Info paaugliams

Simptomai: News
bottom of page